Adoptuj si starých rodičov

adoptuj2016

Projekt individuálneho dobrovoľníctva Adoptuj si starých rodičov realizujeme pre našich seniorov od roku 2009.

Snažíme sa našim seniorom okrem základných služieb poskytnúť aj niečo, čo by prispelo k vytvoreniu skutočného pocitu domova.

Preto za seniormi pravidelne dochádza  vybraný dobrovoľník, ktorý seniorovi prináša iné témy, informácie zo sveta mimo zariadenia, ponúka mu svoje priateľstvo.

Program zahŕňa výber, školenie a pravidelnú supervíziu dobrovoľníkov.

Ohlasy od seniorov sú viac ako priaznivé, preto plánujeme s programom pokračovať aj naďalej.

Program je financovaný z príspevkov Hlavný stan nádeje a Nadácia Tatrabanky, ĎAKUJEME!

_______________________________________________________________________________________________________________

Čo prináša našim dobrovoľníkom dobrovoľníctvo?

ĽUBKA:

K dobrovoľníctvu ma priviedol fakt, že mi vyrástli mi deti, a ja som mala zrazu voľný čas, ktorého som napriek stretnutiami s priateľmi, kultúre, knihám či rodine mala stále dosť, a keďže sa poznám s pani riaditeľkou, tak mi navrhla, či by som sa nechcela stať dobrovoľníčkou a…stala som sa. Ani som neočakávala, že by mi táto práca mala niečo priniesť. Ale priniesla mi poznanie, že aj seniori môžu byť príma kamoši

Táto práca ma veľmi prekvapila. Keďže sa stále niekam ponáhľam, stále niečo nestíham,  keď prejdem bránou „Náruče“ do náruče mojej „kamarátky“, tak automaticky spomalím, spomalím pohyby, reč, gestikuláciu, zrazu čas plynie úplne inak, tak pomaly, ležérne. Ľudia z môjho okolia sa nestačia čudovať: „ty máš čas ešte aj na toto?“ , ale v podstate sú radi, že keď zostarnú, tak mám prax a nenechám ich nepovšimnutých. Mám rada túto prácu, získala som nové kamošky medzi dobrovoľníčkami a hlavne získala som moju pani Gizku.

.